Projektowanie i budowa maszyn

Projektowanie rozwiązań

Firma KogniTech działa w oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez lata. Kreatywność zespołu, stałe obserwowanie trendów panujących na rynku i świeże spojrzenie na każde wykonywane zlecenie, wpływają na wyjątkowość produktu. Nasza kadra, która składa się z doskonale wykształconych specjalistów konstruktorów, mechatroników i elektroników zawsze szuka innowacyjnych rozwiązań, które zadowalają nawet najbardziej wymagających klientów. Przy produkcji wykorzystujemy najnowsze technologie i najlepszej jakości materiały pochodzące od czołowych producentów. Głównym założeniem, którym się kierujemy przy projektowaniu i budowie maszyn jest innowacyjność, dbałość o szczegóły i dobra jakość.

Indywidualne podejście

Zajmujemy się produkcją maszyn i urządzeń własnych oraz przyjmujemy zamówienia na stworzenie projektów dla firm zewnętrznych. Wykonujemy także maszyny, urządzenia i linie technologiczne na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klientów. W ramach współpracy zapewniamy kompleksową obsługę każdego klienta począwszy od projektowania, po wykonanie, montaż oraz serwis.

Budowa i projektowanie

Za podstawowy etap projektu uważamy opracowanie koncepcji i założeń projektu. To tutaj pojawiają się najlepsze pomysły na zaspokojenie potrzeb klientów i powstają pierwsze szkice możliwych rozwiązań oraz wstępne obliczenia. Niezależnie od rodzaju branży, którą mamy zaopatrzyć, staramy się, aby nasze propozycje były przede wszystkim łatwe w obsłudze i użyteczne. Dokładamy wszelkich starań, aby tworzone przez nas produkty wykonywane były zgodnie z zasadą nauk kognitywnych czyli były możliwie proste i niedrogie w swojej budowie i serwisowaniu, nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemów z ich obsługą i wykorzystaniem zapewnianych możliwości.

Dużą uwagę zwracamy na to, żeby nasze produkty dostarczały klientom maksimum korzyści przy zoptymalizowanej cenie, dlatego przy projektowaniu wykorzystujemy metodę MES (Metoda Elementów Skończonych). Pozwala ona na polepszenie jakości produktów, optymalizację konstrukcji i obniżenie kosztów. Metoda MES pozwala zobrazować naprężenia, które powstaną podczas użytkowania maszyny, przez co możliwe jest sprawdzenie jak zachowa się konstrukcja pod obciążeniem. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie nadmiernych naprężeń i błędów oraz znalezienie nowych rozwiązań.

Nasze projekty są wykonywane przy pomocy oryginalnego oprogramowania SolidWorks 2016 Proffesional dostarczanego przez firmę Premium Solutions Polska. Jest to program, który dzięki połączeniu zaawansowanych narzędzi do projektowania daje nam możliwość modelowania części i złożeń 3D z możliwością symulacji pracy maszyny oraz wykonywania rysunków wykonawczych 2D. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb naszych klientów.